چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟


مهاجرت به کانادا و کسب اقامت کانادا کار آسانی است ولی قبل از آن نیاز به تحقیقات بسیاری دارد چرا که اگر نقص مدارک و شرایط داشته باشید به راحتی رد می شوید اما اگر با راهنمایی درست، مسیر درست را انتخاب کرده باشید به راحتی می توانید به کانادا مهاجرت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

دریافت تابعیت و اخذ اقامت کانادا از طریق تولد در این کشور امری ممکن و امکان پذیر است. عموما کشورها بر اساس قوانین مدنی خود برای واگذاری تابعیت و حقوق شهروندی خود در مبحث تولد پیرو دو روش « اخذ تابعیت از طریق خاک » یا « اخذ تابعیت از طریق خون » می باشند. گفتنی است که قانون مدنی کانادا اعطای تابعیت از طریق خاک را پذیرفته است:

اخذ تابعیت از طریق خاک :

اشخاص متولد شده در کانادا صرف نظر از ملیت پدر و مادر، تبعه و شهروند کانادایی محسوب می گردند. برای این قانون استثناهایی هم وجود دارد که شامل فرزندان پرسنل دیپلماتیک و کسانی می شود که در زمان تولد والدین آن ها ساکن قانونی کانادا نبوده اند.

اخذ تابعیت از طریق خون:

کسانی که بعد از ۱۴ فوریه ۱۹۷۷ در خارج از کانادا متولد شده اند و حداقل یکی از والدین آن ها شهروند یا تبعه کانادا هستند. این اشخاص باید قبل از ۲۸ سالگی برای ست در کانادا اقدام کرده یا درخواست خود را اعلام کنند، در غیر این صورت شهروندی آن ها لغو می شود.

شرایط انتخاب مهاجران توسط دولت کانادا

 •      پیوستن به خانواده و اقوام نزدیک با مهاجرت به کانادا
 •      مسائل بشردوستانه در مورد پناهندگانی که نیاز به اسکان مجدد دارند
 •      دلایل اقتصادی و علمی.

مهاجران، بیشتر در مناطق شهری بزرگ، مانند تورنتو، ونکوور و مونترال ساکن می شوند.


بیشتر بدانیم: معرفی  بهترین کشور برای مهاجرت 


شرایط لازم برای مهاجرت کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا بر اساس نوع ویزا و روش های انتخابی هر فرد متفاوت می باشد اما با این وجود، توجه به برخی از شرایط برای تمامی برنامه های مهاجرتی الزامی است.

 •      ارائه مدارک تحصیلی
 •      برخورداری از مهارت و مدرک زبان
 •      ارائه گواهی پزشکی و سوء پیشینه (فرد برای مهاجرت، باید در سلامت کامل جسمی و روحی باشد.)
 •      ارائه مدارک لازم و اطلاعات شخصی
 •       ارائه برنامه مهاجرتی

سریع ترین راه مهاجرت کانادا

سیستم و برنامه رتبه بندی اکسپرس اینتری (Comprehensive Ranking System-CRS) سریع ترین راه اخذ اقامت دائم کانادا می باشد که به افراد کمک می کند از طریق تخصص کاری، اقامت کشور کانادا را بدست آورند. در واقع این سیستم زیر نظر فدرال و بعضی از سیستم های مهاجرتی استانی به عنوان سریع ترین روش مهاجرت به کانادا معرفی شده است. در این برنامه بر اساس ویژگی هایی چون سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری به افراد امتیاز می دهند (مجموعا ۱۲۰۰ امتیاز).

در صورت برخوداری از امتیاز و شرایط لازم، متقاضیان می توانند پس از تشکیل پروفایل خود، در دوره های از پیش انتخاب شده برای امتیاز بندی CRS Point، در مدت زمان ۱۵ دقیقه، به رقابت بپردازند و در صورت کسب امتیاز بالا، برای متقاضیان دعوت نامه ارسال می شود.


 بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره  مشاوره اقتصادی مهاجرت 


مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

این برنامه کارآفرینان و کسانی را هدف می‌گیرد که توانایی و مهارت راه‌اندازی کسب‌وکار را در کانادا دارند کسانی که:

 •     نوآور هستند
 •     توانایی اشتغال‌زایی برای شهروندان را دارند
 •     توانایی رقابت در مقیاس جهانی را دارند.

اگر ایده‌ای نوآورانه برای کسب ‌و کار دارید، می‌توانید با کاری که مورد تأیید و حمایت سازمان‌های مورد تأیید کانادا است شانس دریافت اقامت دائم خود را افزایش دهید. برای اینکه بتوانید از طریق این برنامه درخواست اقامت دائم کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 •     کسب‌وکارتان موردتأیید باشد
 •     نامه حمایت یکی از سازمان‌های موردتأیید کانادا را داشته باشید.
 •     تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشید.
 •     سرمایه کافی برای استقرار در کانادا را داشته باشید

برای اینکه کسب ‌و کارتان مورد تأیید قرار بگیرد باید سازمان‌های مختلف سازوکار ویژهی خود را برای بررسی و حمایت از کسب‌وکارتان تایید کنند و با هر سازمان به طور جداگانه تماس برقرار کنید. حتی ممکن است لازم باشد، ایده ‌تان را حضوری برای آن ها توصیف و معرفی کنید.

نکته ی مهم دیگر این است که بدون مدرک زبان معتبر، درخواست شما بررسی نخواهد شد. دولت کانادا به مهاجران دارنده ی ویزای استارتاپ کمک مالی نمی‌کند. هزینه ی درخواست ویزای استارتاپ برای متقاضی، ۱۵۴۰ دلار و زمان بررسی آن بین ۱۲ تا ۱۶ ماه است.

 


اطلاعات مهاجرتی کانادا ,مهاجرت ,طریق ,تابعیت ,شرایط ,برنامه ,داشته باشید ,کانادا مهاجرت ,سریع ترین ,اقامت دائم ,ویزای استارتاپ ,کانادا مهاجرت کنیم؟ منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ارزان سرا سنجش امیرکبیر،منابع آزمون دکتری و ارشد rensLit جهان زیبای من فروشگاه دین دین کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. milad سبز کاپ -لیوان یکبار مصرف کاغذی-چاپ اختصاصی مهتابی