اگر شماهم جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت و زندگی در کشور اسپانیا و اقامت اروپا دارید این مقاله را از دست ندهید.

شرایط جغرافیایی و جمعیت

در مرحله اول لازم است با کشور اسپانیا آشنا شوید، اسپانیا کشوری در جنوب غربی قاره اروپا  است که از شمال فرانسه، از غرب با پرتغال و از جنوب جبل الطارق در ارتباط است.

آب و هوای اسپانیا

شمال اسپانیا آب و هوایی معتدل دارد. جنوب و قسمت مرکزی اسپانیا دارای آب و هوای مدیترانه ای است. بهترین زمان مسافرت به این کشور  بهار و پاییز است.

جمعیت کشور اسپانیا

اسپانیا با کشوری حدود 47 میلیون نفر جمعیت است که می توان گفت ششمین کشور پر جمعیت در اروپا است.

زبان کشور اسپانیا

میتوان گفت زبان اسپانیایی پر کاربردترین زبان بعد از زبان چینی است. 406 میلیون نفر در دنیا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.

44 میراث جهانی در یونسکو:

کشور اسپانیا جزء سه کشوری است که دارای بالاترین میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است که باعث شده توریست های بسیاری هر ساله روانه این کشور شوند.

این مکان های تاریخی شامل:

·         پل رومانسکو

·         مایورکا

·         قلعه باستانی – کاتولونیا

·         روستای کوادونگا

·         جیرونا

·         لیمستون

·         کاخ مونتجیک

·         روندا

اقتصاد و کار در اسپانیا

 شرایط اقتصادی اسپانیا

کشور اسپانیا چهاردهمین کشور و قدرت اقتصادی در جهان است. از نظر کیفیت بین 10 کشور برتر دنیا قرار دارد.

توریست، صنعتت و انرژی، مسکن و کشاورزی از منابع اقتصادی این کشور هستند.

کار و مشاغل مورد نیاز

بیشتر کسانی که  قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند به دلیل تحصیل است.

بیشترین مشاغلی که در اسپانیا مورد نیاز است شامل: واردات زعفران، بخش انرزی و ترابری، نساجی، فناوری اطلاعات، کشاورزی هستند.

 


 بیشتر بدانیم: روانشناسی مهاجرت


 

زندگی و اقامت در اسپانیا

کدام شهر اسپانیا برای زندگی مناسب است؟

دو شهر مادرید و اسپانیا از شهرهای مهم این کشور هستند و در تجارت و بازرگانی حرف اول را میزنند.

 اخذ اقامت اسپانیا

برای اخذ اقامت در اسپانیا از چند طریق میتوانید اقدام نمایید: کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی.

 

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اسپانیا به واسطه داشتن تمکن مالی به کسانی اعطا میشود که  توان مالی بالایی داشته و نیازمند به کار در کشور اسپانیا نیستند. شخص متقاضی باید قادر به درآمد کافی را داشته باشد. به صورتی که او بتواند حداقل شش ماه درآمد کافی بدون حضور در ایران، برای زندگی خود در اسپانیا را داشته باشد.

نوع درآمد

انواع روش­های درآمدی مانند سود سهام شرکت و یا کارخانه، سود سپرده بانکی، سند ملک، می توانند منبع درآمد فرد متقاضی باشند و این منبع نباید وابسته به حضور فرد در ایران باشد.

مدت اعتبار در اخذ این نوع ویزا، برای یک سال است و می­تواند تا دو سال نیز تمدید گردد. فرد بعد از  5 سال زندگی در اسپانیا میتواند اقدام به دریافت اقامت دائم نماید.

 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های بسیار کارآمد برای دریافت اقامت در کشور اسپانیا، اقامت از طریق ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار است.

 


بیشتر بدانیم: ثبت شرکت و اخذ اقامت در اسپانیا

 


اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار

برای دریافت اقامت از این راه، فرد نیازمند کارفرما و یا Job Offer است که توسط او دعوت­نامه کاری ارسال شود. پس از گذشت 3 تا 5 سال کار کردن در اسپانیا و پرداخت منظم مالیات، فرد متقاضی میتواند درخواست اقامت دائم داشته باشد.

 

 

اخذ اقامت از طریق تحصیل

افرادی که قصد دارند از طریق تحصیل اقامت اسپانیا را دریافت نمایند، لازم است ویزای تحصیلی دریافت نماید و پس ازتحصیل در همان کشور مشغول به کار شود و مالیات بپردازد و سپس اقامت بگیرد. ویزای تحصیلی اسپانیا هیچ گونه محدودیتی ندارد.

 

 


اطلاعات مهاجرتی اسپانیا ,اقامت ,کشور ,·         ,طریق ,زندگی ,کشور اسپانیا ,اقامت اسپانیا ,دریافت اقامت ,داشته باشد ,اقامت دائم ,برای دریافت اقامت منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروش تعمیر و ارتقای فلزیاب سبزه زار فروشگاه سایت بلاگ بیست دانلود فیلم اپلیکیشن سفارش نان وای کدز پرسش مهر 98-97 بروزترین اخبار صنعت قال بافی شرکت طراحی وب سایت در ساری مشاوره ایمنی طراحی آسانسور آتش نشانی گرمایش برودت پارس